Bugünün diyetleri; modern yiyecek tedariğinin kalitesi ve yoğun yaşam tarzımız nedeniyle uygun oranlarda vitaminler, mineraller, esansiyel yağ asitleri ve diğer besinleri yeterince içermemektedir. Sağlıklı bir diyet ve uygun gıda takviyelerini birleştirmek optimal sağlığı elde etmek için en iyi yaklaşımdır.

Modern yaşam tarzları tipik olarak yoğun iş hayatı, aile hayatı ve diğer aktiviteleri içerir. Bu durum, kaliteli gıdaların hazırlanmasına ve tüketilmesine olanak sağlayamamaktadır. Bu nedenle, daha pratik ve zamandan tasarruf sağlayan hızlı seçimler tercih edilmektedir. Bu seçenekler; rafine edilmiş ve karbonhidrat, kalitesiz yağ, sodyum oranı daha yüksek gıdalar içerme eğilimindedir ve genellikle tadı arttırmak için besin maddelerini yok edebilen veya çıkarabilen kapsamlı işlemlerden geçirilir.

Beslenme alışkanlıkları ve günlük diyet koşulları dikkate alındığında; kalsiyum, magnezyum, potasyum, C vitamini, E vitamini ve K vitamini gibi birçok besinin alımında eksiklikler olduğunu göstermektedir. Bu diyetlerin, sağlıklı hücresel fonksiyon ve kardiyovasküler sağlık için kritik olan esansiyel yağlar açısından genellikle fakir olduğunu da göstermektedir.

*Bu açıklamalar hekim tavsiyesi yerine geçmez. Takviye edici gıdalar herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır. Detaylı bilgi için sağlık profesyonellerine danışın.